بسته بندی شکستنی ها برای باربری و اسباب کشی

ظروف خود را با بسته بندی صحیح سالم نگه دارید. بسته بندی شکستنی برای باربری و اسباب کشی از مهم ترین قسمت های اسباب کشی است. پس برای یادگیری روش صحیح بسته بندی شکستنی با ما همراه باشید.

این نکات مخصوص  اسباب کشی ، نگرانی‌های شما را برای جابه‌جایی شکستنی‌ها کاهش می‌دهد. به کار بردن جعبه‌ی مناسب برای چینی‌جات، لوازم شیشه‌ای و شکستنی‌ها می‌تواند حمل و نقل امن و مطمئنی را برای این محموله‌های با ارزش تضمین کند. اگر چیز دیگری در دسترس نباشد، هر نوع جعبه‌ای می‌تواند مناسب باشد؛ فقط مواد بسته‌ بندی بیشتری برای جعبه‌های نازک‌تر انتخاب کنید. جعبه‌های مخصوص حمل چینی‌جات و ظروف بهترین گزینه برای شکستنی‌ها هستند؛ البته اگر بتوانید آن ها را تهیه کنید.

چند نکته برای انتخاب مواد بسته‌ بندی:

بسته‌های ظروف بهترین انتخاب هستند. آن‌ها از مقوا‌های قوی‌تر و ضخیم‌تری ساخته شده‌اند تا ضربه و تکان‌های حین جابه‌جایی را جذب کرده و از ظروف شما محافظت کنند. با این که اسم این جعبه‌ها از بشکه‌های چوبی گرفته شده که برای جابه‌جایی چینی‌جات از راه دریا به کار می‌رفته، امروزه شرکت‌های حمل و نقل از جایگزین‌های مقوایی استفاده می‌کنند. قیمت آن‌ها ممکن است کمی گران باشد ولی ارزشش را دارد.

اطمینان حاصل کنید که جعبه‌ها را به درستی سر هم کرده و کف آن‌ها را چشب رده باشید. فقط از چسب‌های پهن بسته‌ بندی استفاده کنید و نه چسب‌های کاغذی و یا نوارچسب‌های معمولی. یک دستگاه چسب پهن این کا را راحن‌نر می‌کند و با یک تمرین اندک، متوجه می‌شوید که سر هم کردن آن‌ها خیلی راحت است. چسب را از پایین تا یک‌سوم دیواره‌ی کناری جعبه‌ها بکشید. یک تکه چسب هم برای محکم کردن انتهای چسب ها لازم است و سعی کنید جعبه‌ها را هنگام چسب‌کاری مکعبی نگه دارید.

می‌توانید از روزنامه برای بسته‌ بندی شکستنی‌ها استفاده کنید که در این صورت باید بعد از در آوردن آن‌ها، ظروف را بشویید. کاغذ سفید بسته‌ بندی بهتر است و می‌توان آن را به صورت دسته از یک جابه‌جا کننده خرید. یک دسته از کاغذ‌ها را روی میز بگذارید و با کارتن‌های دست‌ساز خود، آماده‌ی بسته‌ بندی هستید. کل خانواده را در امر بسته‌ بندی شریک کنید. کودکان بالای ۷ سال می‌توانند در بسته‌ بندی کمک کنند حتی در بسته‌ بندی شکستنی‌ها؛ البته اگر به درستی آموزش داده شوند. این کار یک ماجراجویی برای آن‌ها خواهد بود و احساس خواهند کرد در اسباب‌کشی کمک کرده‌اند.

از یک بستر نرم در کف جعبه‌ی ظروف خود استفاده کنید

اولین چیزی که باید در  جعبه‌ی ظروف شما قرار گیرد یک بستر نرم از کاغذ است تا محتویات جعبه را از تکان‌ها و ضربه‌های حین حمل و نقل حفظ کند. کاغذ مچاله شده بهترین حالت است و نباید از روزنامه یا کاغذ تا شده استفاده کرد. مچاله کردن قدرت ضربه گیری بیشتری را هنگام جابه‌جایی فراهم می‌کند.

هنگام استفاده از کاغذ خساست به خرج ندهید – شما به حدود ۶ اینچ بستر کاغذی در کف هر جعبه نیاز دارید. این خرده کارها در مجموع استرس  باربری را کم می‌کنند. 

بسته‌ بندی بلورجات – کاغذ را در انتهای باز آن‌ها قرار دهید.

همیشه بسته‌ بندی جعبه‌ خود را از سنگین‌ترین و محکم‌ترین ظرف شیشه‌ای شروع کرده و با شکننده‌ترین قطعات در نیمه‌ی بالایی جعبه به پایان برسانید. برای مثال سینی‌های پذیرایی شیشه‌ای و یا لیوان‌های شیشه‌ای سنگین، می‌توانند در لایه‌های پایینی قرار بگیرند. کلید بسته‌ بندی مناسب، استفاده از مواد بسته‌ بندی در کف و بالای جعبه است و هر قطعه باید به صورت مجزا در کاغذ پیچیده شود تا بهترین محافظت صورت گیرد.

قطعه‌ی شیشه‌ای خود را روی دسته‌ی کاغذ بسته‌ بندی قرار دهید. با یک ورق کاغذ، درون قسمت باز ظرف را پر کنید. این کار حفاظت بیشتری را فراهم می‌کند. دو طرف دسته‌ی کاغذ را تا زده و تا بالای ظرف بیاورید. کناره‌ها را همین‌طور که هر قطعه را می‌پوشانید، به داخل تا بزنید. همیشه هر ظرف را جداگانه بسته‌ بندی کنید. برای کریستال‌ها و شیشه‌آلات نازک، می‌توانید با تکرار همین روند آن‌ها را دو بار در کاغذ بپیچید.

بسته‌ بندی بلورجات – پیچاندن و تا زدن 

به بسته بندی شکستنی ها و بلوریجات با روشی که گفته شد ادامه دهید. این کار تضمین می‌کند که همه‌ی قسمت‌های شیشه به اندازه‌ی کافی با کاغذ پوشانده شده‌اند. دوبرابر کردن بسته‌ بندی کاغذی کریستال‌ها و یا بلورجات ظریف و یا ظروف پایه‌دار، حفاظت بیشتری را ایجاد می‌کند.

هدف این نیست که بسته‌های مرتب و منظم درست کنید، بلکه مطمئن شوید که لایه‌های کافی از کاغذ ظرف را حفاظت می‌کنند. هرچه کاغذ مچاله‌شده‌ی بیشتری به کار رود، حفاظت بهتر خواهد بود. 

بسته‌ بندی و پوشاندن ظروف نوشیدنی

از شیوه‌ی استفاده شده برای بسته‌ بندی شکستنی بلورجات و ظروف پایه‌دار استفاده کنید. قطعات بسته‌ بندی شده را بعد از اتمام کار روی بستر کاغذ مچاله‌شده در جعبه‌ی ظروف خود یا کارتن قرار دهید. هر تکه را کنار تکه‌ی دیگر جای داده و کاغذ بسته‌ بندی بیشتری را به گوشه‌ها و قسمت‌هایی از کارتن که احتمال ضربه خوردن بیشتری وجود دارد اضافه کنید. یک یا دو ورقه کاغذ بسته‌ بندی بین لایه‌ها قرار دهید و قطعات شیشه‌ای کوچک را در جاهایی که فضا دارید، جای دهید. اگر زمانی که بلورجات را در جعبه قرار می‌دهید صدای برخورد شیشه با شیشه را شنیدید، به این معناست که از کاغذ بسته‌ بندی کافی استفاده نکرده‌اید. به اندازه‌ای که نیاز است کاغذ استفاده کنید و از زیاده‌روی در مصرف کاغذ نهراسید.

بسته‌ بندی بشقاب‌ها 

از همان شیوه‌های ذکر شده استفاده کنید و بین بشقاب‌ها کاغذ قرار داده و سپس آن‌ها را به صورت دسته‌های کوچک از بشقاب‌های هم‌اندازه در کارتن قرار دهید. به اندازه‌ی مورد نیاز کاغذ برای بسته‌ بندی شکستنی در هر دسته اضافه کنید.

همیشه بشقاب‌های بزرگ‌تر و سنگین‌تر را در انتهای جعبه قرار دهید. می‌توانید برای بشقاب‌های بادوام و محکم، از کاغذ کم‌تری در بینشان استفاده کنید ولی حداقل 2 لایه کاغذ باید قرار داده شود. کاغذ چین‌دار و یا تا شده محافظت بیشتری را به همراه دارد.

برای ظروف آرکوپال، سفالی و چینی از کاغذ بیشتری استفاده کنید. شما مطمئناً نمی‌خواهید که به دنبال یک جایگزین برای قطعه‌ای که حین حمل و نقل شکسته شده بگردید پس در مصرف کاغذ دست و دل باز باشید.

جعبه‌ی بسته‌ بندی خود را تا بالا پر کنید

دسته‌های بسته‌ بندی شده‌ی خود را در کارتن قرار داده تا به ۳ اینچی بالای جعبه برسد. شما باید لایه‌ای از کاغذ مچاله شده در بالای جعبه‌ی خود قرار دهید و این مکان، محل مناسبی برای جای دادن قطعات کوچک محکم مثل قطعات سبک چوبی و یا سینی‌های پلاستیکی می‌باشد.

بالای کارتن خود را با کاغذ پر کنید به صورتی که هنگامی که آن سر جعبه را چسب می‌زنید، نتوانید آن را جوری فشار دهید که پایین رود. زمانی که جعبه‌ها درون کامیون بارکشی بار زده می‌شوند، روی هم قرار می‌گیرند پس اگر کارتن شما محکم و مقاوم نباشد، به محتویات آن آسیب می‌رسد.

به یاد داشته باشید که همیشه جعبه‌های خود را علامت‌گذاری کنید تا تخلیه‌ی آن‌ها و انتقالشان به اتاق مورد نظر راحت‌تر صورت گیرد. اگر در آینده‌ی نزدیک قصد جابه‌جایی دیگری دارید، می‌توانید جعبه‌ها و کارتن‌های خود را برای استفاده‌ی دوباره صاف کنید و همچنین کاغذ‌های بسته‌ بندی را هم صاف کرده و لوله کنید و در جای خشک نگه دارید.

استفاده‌ی دوباره از مواد بسته‌ بندی قبلی، می‌تواند هزینه‌های شما را برای حمل و نقل‌های آتی کم کند پس به زحمت کار اضافی برای جمع کردن آن‌ها می‌ارزد.

پ‌ن: بسته بندی شکستنی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس