باربری بدون استرس با اتوبار کرج

چگونه باربری بدون استرس داشته باشیم؟

اکثر افراد نقل مکان را اضطراب‌آور می‌دانند، در حالی که می‌توان این کار را با نگرانی بسیار پایین‌تر از انتظار انجام داد. راه‌های زیادی برای کاهش اضطراب وجود دارد به گونه‌ای که شما بتوانید از نقل مکان لذت ببرید، مشتاق تغییر باشید و بدانید که این انتقال می‌تواند تجربه‌ای مثبت و ارزنده باشد؛ شانسی برای شروع دوباره.

به خود زمان بدهید

زمان همیشه در کنترل شما نیست. گاهی اوقات مجبور می‌شوید ناگهانی نقل مکان کنید و همه‌ی کارها را به سرعت در دقایق آخر انجام دهید. اگر می‌توانید از قبل برنامه‌ریزی کنید، سعی کنید به خودتان حداقل هشت هفته فرصت دهید.من به شدت توصیه می‌کنم دوازده هفته در نظر بگیرید، به خصوص اگر نیاز به استخدام کارگران برای نقل و انتقال وسایل دارید. با این وجود همه چیز می‌توان بدون استرس زیاد در دو هفته انجام داد.

برنامه‌ریزی منظم داشته باشید

برای داشتن برنامه‌ریزی منظم، لیستی از همه‎ی کارهایی که لازم است انجام دهید را تهیه کرده و آن‌ها را در هفته‌های پیش رو تقسیم کنید به گونه‌ای که برای هر کار زمان کافی داشته باشید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، برنامه‌ای هشت هفته‌ای تنظیم کنید که شما را در مسیر درست نگه دارد.

از شر خرده ریز‌ها خلاص شوید

پیشنهاد می‌کنیم اول این کار را انجام دهید زیرا خلاص شدن از خرده ‌ریزها به شما کمک می‌کند منظم‌تر باشید. همچنین این امر به شما کمک می‌کند که هنگام بردن وسایل، فقط چیزهایی را بردارید که لازم دارید. هیچ چیز خسته کننده‌تر از این نیست که وسایلی را با خود ببرید که می‌دانید قرار است بعد از نقل مکان آن‌ها را دور بریزید!

کمک بخواهید

گاهی کمک خواستن سخت است. اما به یاد داشته باشید که اکثر افراد در طول عمرشان حداقل یک نقل مکان داشته‌اند و دشواری آن را می‌دانند. کمک بخواهید! از دوستان و خانواده بپرسید که آیا می‌توانند چند ساعت را به شما در دسته‌بندی کردن، جمع کردن و یا انتقال وسایل کمک کنند یا خیر. اگر قصد دارید به نقطه‌ی دوری نقل مکان کنید، این می‌تواند آخرین فرصت شما برای وقت گذراندن کنار یکدیگر باشد. پس با رعایت این نکات باربری بدون استرس داشته باشید.

خداحافظی کنید

به خودتان برای خداحافظی زمان دهید. جشنی برگزار کنید، دوستانتان را برای شام دعوت کنید، هر روز یک ساعت در محله‌ی خود پیاده روی کنید و هر روز به یک نقطه‌ی دلخواهتان سر بزنید. خاطرات را حس کنید و به خودتان فرصت دهید که بار دیگر آن‌ها را تجربه کنید. این امر به شما در تغییر از شرایط قدیمی به جدید نیز کمک می‌کند و به شمااین فرصت را می‌دهد که از این شرایط هم لذت ببرید.

خود را سالم کنید

در زمان پراسترسی مانند نقل مکان ما حس می‌کنیم که زمان کافی برای انجام همه‌ی کارها را نداریم، در نتیجه معمولا به نیازها و سلامت خود بی‌توجهی می‌کنیم. مثلا خوابمان را کم می‌کنیم، بی‌وقفه روز خود را به جمع کردن وسایل اختصاص می‌دهیم و با خوردن غذا‌های آماده و فست‌فودها و نپختن غذای خانگی، زمانمان را ذخیره ‌می‌کنیم. هر چند ممکن است به نظر برسد که با این کارها، در زمان صرفه‌جویی کرده‌ایم اما واقعیت این است که به مهمترین ابزاری که دارید: خودتان، بی‌توجهی کرده‌اید. اگر فرزندانی دارید روحیه‌ی آن‌ها را نیز بالا ببرید. وقت خاصی را برای بردن آن‌ها به بستنی‌ فروشی، رستوران و یا پارک مورد علاقه‌‌ی آن‌ها اختصاص دهید.کودکان هنگام نقل مکان نیازمند توجه خاصی هستند، باید به آن‌ها زمان اختصاص داد و نیز با آن‌ها صبور بود.

به اندازه‌ی کافی بخوابید و خورد ‌و ‌خوراک خوب داشته باشید

من این دو مورد را اضافه کرده‌ام زیرا این‌ها با وجود این که مهم‌ترین عوامل برای سالم نگه داشتن ما هستند، اولین عواملی اند که مورد بی‌توجهی واقع می‌شوند. پس مطمئن شوید که به اندازه‌ی کافی می‌خوابید و رژیم غذایی متعادلی دارید. هیچ وعده‌ی غذایی را حذف نکنید و زیاد قهوه مصرف نکنید (هرچند ممکن است دشوار باشد!).

با شرایط کنار بیایید

حتی اگر بیشترین برنامه‌ریزی‌ها را داشته باشید، باز هم ممکن است مشکلاتی پیش آید. پس باربری بدون استرس داشته باشید. اتفاقات غیر‌مترقبه پیش می‌آیند، پس شما باید انعطاف پذیر باشید و برای خودتان مقداری زمان اضافه برای حل این مشکلات در نظر بگیرید. شاید بتوانید به لیست برنامه‌های خود برگردید و چند روز به آن اضافه کنید. داشتن مقداری زمان آزاد به شما اطمینان می‌دهد که حتی در صورت بروز مشکلات فراوان نیز می‌توانید با آن‌ها منطبق شده و آرامش خود را حفظ کنید.

برنامه‌ی جایگزین داشته باشید

در اینجا منظور داشتن یک برنامه‌ی جایگزین کامل نیست، بلکه تهیه‌ی لیستی از گزینه‌های مختلف است که در صورت به وجود آمدن مشکلی عمده بتوانند آن را حل کنند. برای مثال من همیشه لیستی جایگزین از جابه‌جاکنندگان و آژانس‌های ساختمانی، برای اطمینان نگه می‌دارم. اینگونه باربری بدون استرس دارم.

من همچنین چند روز قبل و بعد از تخلیه‌ی منزل/ ورود به منزل جدید  در نظر می‌گیرم تا در صورتی که جابه‌جاکننده نیامد یا برنامه را لغو کرد، مشکلی پیش نیاید. این مشکل هرچند نادر، به هر حال گاهی اتفاق می‌افتد. برای گزینه‌های جایگزین برنامه‌ریزی کنید. مثلا شما احساس بهتری خواهید داشت اگر بدانید که عمویتان با کامیون دو تنی‌اش در صورت نیاز آماده‌ی کمک به شماست!

برای نقل مکان آماده باشید

برای داشتن باربری بدون استرس دقت کنید که شما برای مدتی در آشفتگی زندگی خواهید کرد. جعبه‌ها در همه طرف به همراه حسِ از دست دادن کنترل. کاملا طبیعی است که هنگام پیدا نکردن کفگیر یا ماهیتابه احساس آشفتگی کنید. فقط به یاد داشته باشید که به لیست برنامه‌هایتان رجوع کرده و کارهایتان سازماندهی شده باشد. شما کارهایتان را انجام داده‌اید، بخشی از آن باقی مانده که آن هم انجام خواهد شد.

لیستی تهیه کنید از کارهایی که باید دو روز قبل از خروج از خانه انجام دهید.

این دو روز آخرین روزهای شما قبل از خداحافظی با اتاق خواب قدیمی شماست، خداحافظی با حیاط قدیمی‌تان که در آن اوقات خوشی را سپری کردید و با صداهای آشنای محله‌ی قدیم‌تان. احتمالا تا الان شما آماده‌ی رفتنید، مشتاقید برای این که همه چیز تمام شود تا شروعی دوباره داشته باشید. اما صبر کنید، هنوز کارهایی باقی مانده که باید قبل از آمدن کامیون حمل اثاث، آن‌ها را انجام دهید.

یخچال و فریزر خود را یخ‌زدایی کنید

برای آماده کردن حمل یخچال، آن را تمیز کرده و 24 ساعت به آن فرصت خشک شدن دهید. اگر خودتان یخچال را می‌برید، مطمئن شوید که همه‌ی ابزارهای لازم را به همراه دارید. این یکی از مهم ترین دلیل ها برای داشتن باربری بدون استرس است.

اطمینان حاصل کنید که همه‌ی مدارک مهم را به همراه دارید

مدارک مهم باید همواره با شما باشد. این موارد مهم شامل شناسنامه، آدرس، نقشه، پول نقد، کلیدهای جدید، قرارداد اجاره (در صورت نیاز) و… می‌باشد.

همه‌ی لوازم مورد نیاز برای نقل مکان را در دسترس بگذارید

مطمئن شوید که همه‌ی مدارک و لوازم مهم در دسترس‌اند تا در هرج و مرج نقل و انتقالات گم نشوند. چیزهای کوچک در چنین شرایطی به راحتی گم می‌شوند پس حتما مکانی را برای چیزهایی که نمی‌خواهید گم شوند اختصاص دهید. جایی مانند کشوی آشپزخانه که قبلا برای حمل، مرتب و آماده شده است یا بالای یخچال و یا در داشبورد ماشین.

جعبه‌ای از چیزهایی را آماده کنید که در خانه جدید به آن‌ها نیاز خواهید داشت

شما همیشه باید لوازمی مهم که در شب‌های اول ورودتان به خانه‌ی به آن‌ها نیاز خواهید داشت، آماده کنید. مثلا قهوه‌ساز، قهوه، چایی، لیوان و شوینده‌ها. مطمئن شوید دستمال توالت و اسفنج برای شستن ظرف‌ها به همراه دارید. بهتر است لیستی از تمام وسایل مورد نیاز تهیه کنید.

بررسی که کنید که خانه برای اسباب کشی آماده باشد

با شهرداری یا مدیر ساختمان تماس بگیرید و مطمئن شوید که کامیون حمل اثاث اجازه‌ی پارک کردن روبه‌روی ساختمان یا در کنار خیابان را دارد تا خیالتان راحت شود که مشکلی پیش نمی‌آید. اگر هماهنگی انجام نشود و نتوانید کامیون را در پارکینگ بیاورید، ممکن است هزینه‌های اضافه و یا تاخیر ناخواسته به شما تحمیل شود. اگر می‌دانید که هر کامیونی قادر به پارک در پارکینگ نیست، حتما اندازه‌ی کامیون مورد نیازتان را به انتقال دهندگان اطلاع دهید.

اجزای آخرین اسباب خانه از جمله تخت‌ها را جدا کنید

اطمینان حاصل کنید که همه‌ی اثاثیه جدا شده اند و برای حمل آماده اند. شما مجبود می‌شوید شب را بر روی تشک بخوابید ولی این کار وقت زیادی را برای فردای آن روز ذخیره می‌کند. هیچ چیز آزاردهنده‌تر از این نیست که صبح اسباب کشی پی ببرید که ابزار لازم برای جدا کردن بخش‌های تخت را ندارید و یا بفهمید که این کار سخت‌تر از انتظارتان است. شما نمی‌خواهید که مجبور شوید به افرادی که برای حمل اثاث آمده‌اند، پول بیشتری فقط به خاطر جدا کردن تخت بدهید.

پ‌ن: باربری بدون استرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس