آماده کردن مبلمان برای اسباب کشی و باربری

آماده کردن مبلمان برای اسباب کشی چگونه انجام میشود؟ آماده کردن مبلمان برای اسباب کشی هزینه دارد؟ پاسخ تمامی این سوال ها را در این مقاله بیابید.

فهرستی از مواردی که دارید، تهیه کنید، چه زمانی برای آماده کردن و باز کردن آن‌ها صرف کرده‌اید و کدام یک از آن‌ها می‌تواند قبل از جابه‌جایی شما آماده شود. به عنوان مثال، رختخواب‌ها ممکن است قادر نباشند که قبل از روز رسیدن شما باز شوند اما میز کار شما می‌تواند آماده شود. 

اندازه گیری چارچوب‌ها و راهروها

قبل از اینکه شما انتقال مبلمان به خارج از خانه قدیمی خود را انجام دهید، نیاز دارید که مطمئن شوید همه چیز، دقیقا برای همه چارچوب‌ها، راهروها، آسانسورها و راه پله‌ها متناسب است. بعضی اوقات، شما می‌توانید مبلمان را بدون جدا کردن آن‌ها از هم جابه‌جا کنید، برای تکه‌های بزرگ مثل مبلمان یا کوسن‌ ها، ممکن است نیاز داشته باشید که درها را قبل از تلاش برای جابه‌جایی کنار بگذارید. 

قانون انگشت شست من همیشه برای نگهداشتن مبلمان به شکل کامل است. اگر در درجه اول برای چارچوب‌ها و درها مناسب باشند و دوم اگر برای بلند کردن و جابه‌جا کردن، خیلی سنگین نباشند و سوم اگر نگهداری آن‌ها به شکل کامل، آسیبی را در طی حرکت ایجاد نکند. به عنوان مثال، من همیشه پایه‌های میز را قبل از جابه‌جا کردن میز نهار خوری‌ کنار می‌گذارم، زیرا آن‌ها شکننده هستند و من نگرانم که آن‌ها در طی جا به جایی بشکنند. 

مادامی که شما می‌دانید که مبلمان نیاز دارند که برای جا‌به‌جایی جدا شوند، مرحله بعدی این است که از ابزار و تجهیزات مناسب استفاده کنید. 

ابزارها و تجهیزات صحیح را به کار بگیرید

ابزارهایی را انتخاب کنید که برای تفکیک کردن هر پایه،بالای میز،درها یا چارچوب‌ها نیاز خواهید داشت. کیسه‌های ساندویچی پلاستیکی (یا بزرگتر) را بردارید که دارای نشانگرهای دائمی هستند. برای بالای میزها و پایه‌های میز یا هر قطعه ای که ارزشمند یا شکننده است، اطمینان حاصل کنید که پتوهایی برای مبلمان یا نوارهای بسته بندی برای آن‌ها دارید تا آن‌ها را پوشش دهید و از این موارد آن‌ها را محافظت کنید. 

اگر شما جابه‌جا می‌کنید، من همچنین پیشنهاد می‌کنم که قرقره‌ای با نوارهای طولی را اجاره کنید که از کمر شما محافظت می‌کند و مطمئن شوید که می‌توانید قطعات سنگین‌تر را حرکت کنید. 

تفکیک کردن در ابتدا 

قطعات مبلمان را آماده کنید که نیاز دارند در ابتدا تفکیک شوند. این می‌تواند در بسیاری از موارد بسیار زمان‌بر باشد، بنابراین بهتر است آن را زمانی انجام دهید که هنوز احساس پر انرژی بودن می‌کنید. 

هر جزئی را که می‌توانید جدا کنید، به کناری بگذارید. به طور خاص، پایه‌های میز، بالای میزها، قفسه‌ها و چارچوب‌ها. هر قطعه را در یک زمان جدا کنید و پیچ و مهره‌ها و واشرها را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. روی آن بنویسید که هر قطعه متعلق به کدام است و چه ابزاری برای سرهم بندی آن مورد نیاز است. 

چگونه مطمئن شویم که اجزا گم نمی‌شوند

  • کیسه‌ها را در کنار اجزای بزرگتر چسب بزنید. مطمئن شوید که آن‌ها را در نواحی قرار نداده‌اید که اگر نوار چسب جدا شود، آسیب ببینند.
  • اگر قطعات مبلمان، بخش‌های زیادی دارد، آن‌ها را به شکل ۱ از ۵، ۲ از ۵ و غیره نامگذاری کنید و از برچسب‌های کوچک استفاده کنید و آن‌ها را در بخش جانبی به کار بگیرید. 
  • اگر ممکن است، کتاب‌های مربوط به نحوه سر هم بندی مبلمان را هم در کنار آن‌ها قرار دهید. اگر بسیار بزرگ هستند، آن‌ها را در یک جعبه جداگانه قرار دهید و آن را به نام مواد سازنده مبلمان نامگذاری کنید. 
  • هر چیزی را که می تواند بسته بندی شود، جمع آوری کنید. 
  • کوسن‌ها و بالشت‌ها را در کیسه‌های پلاستیکی بزرگ و تمیز نگهداری کنید. کیسه‌ها را به خوبی محکم کنید. مطمئن شوید که منفذی در آن‌ها وجود ندارد. این کیسه‌ها می‌توانند استفاده شوند تا از قطعات شکستنی محافظت کنند یا منافذ یا رخنه‌های کامیون را پر کنند. 
  • قطعات را با پتو یا حباب‌های پوششی بپوشانید و آن را با نوار یا ریسمان محکم کنید. از نوار به طور مستقیم روی سطوح رنگ شده یا نهایی به کار نبرید. 

اسباب منزل یا مبلمان را قبل از جا به جایی تمیز نکنید. شما می‌توانید هر چیزی را بلافاصله بعد از حرکت به خانه جدید، تمیز کنید. خود را از هزینه‌های اضافی تمیزکاری خلاص کنید. 

قطعات ارزشمند و شکننده را محافظت کنید و آن‌ها را پوشش دهید

از پتوهای متحرک استفاده کنید که می‌توانید آن‌ها را از یک ابزار فروشی اجاره کنید یا آن را از باربری قرض بگیرید و آن را اطراف قطعات مبلمانی بپیچید که نمی‌خواهید آسیب ببینند و مطمئن شوید که قطعه کاملا پوشش داده شده‌است. نوارهای بسته بندی، پتو را به صورت ایمن نگه می‌دارند. 

مبلمان سنگین را اول بچینید

اگر شما اسباب کشی دارید و اتوبار اجاره کرده‌اید، اطمینان حاصل کنید که می‌دانید چگونه باید بارگذاری انجام شود. مبلمان و کاناپه‌ها، ابزارها، بالای میز، کمدهای لباس و قفسه‌ها باید در ابتدا بارگذاری شوند و به پشت کامیون انتقال داده شوند. اگر شما باربرهایی را به کار بگیرید، آن‌ها از بارگذاری کامیون مراقبت خواهند کرد و تلاش می‌کنند که همه مبلمان شما در یک مرحله انتقال داده شوند.

پ‌ن: آماده کردن مبلمان برای اسباب کشی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس