راه جمع کردن آشپزخانه در اسباب کشی

در این مقاله به بهترین راه جمع کردن آشپزخانه در اسباب کشی می پردازیم.

قبل از اینکه حرکت کنید، آن مواردی را که قرار است با خود ببرید و مواردی را که قرار است باقی بگذارید، انتخاب کنید.  مطمئن شوید که محلی برای چیز‌هایی که نمی‌خواهید با خود ببرید، دارید و چک کنید که مواردی که نمی‌خواهید جابه‌جا کنید، نباید  بسته بندی نشوند. به داخل هر کابینت و کشو بروید و خیلی انتخابی عمل کنید. مواردی مثل قفسه‌ها، ظروف غذا را اهدا کنید، حراج وسایل منزل را انجام دهید یا موارد قابل استفاده را به دوستان بدهید.

جعبه‌های ضروری را آماده کنید

اولین راه جمع کردن آشپزخانه در اسباب کشی انتخاب جعبه های ضروری است. چیزهایی را که برای حداقل دو روز آینده خود در منزل و دو روز اول در منزل جدید نیاز دارید، کنار بگذارید که عبارتند از: بشقاب‌ها، کارد و چنگال، مواد غذایی،  لوازم خانگی (مثل قهوه ساز، تستر)، حوله ظرفشویی و اسکاچ، پاک کننده و صابون و غیره.

جمع آوری مواد بسته بندی

راه جمع کردن آشپزخانه در اسباب کشی راحت است. برای یک آشپزخانه خانوادگی، شما به موارد زیر نیاز دارید:

 • ۵ جعبه بزرگ: برای مواد سبک و دشوار برای بسته بندی مواردی مثل وسایل آشپزخانه پلاستیکی، قفسه های ظرف، ابزارهای کوچک، ظروف پخت و پز.
 • ۱۰ جعبه متوسط: برای موارد سنگین تر مثل ابزارهای کوچک، موارد مربوط به مایعات، قابلمه و ماهیتابه، ظروف نقره، محتویات داخل کشوها و کتاب‌های آشپزی. 
 • ۵ جعبه حمل و نقل سنگین: این‌ها دیواره های دو جداره ضخیم دارند که برای بسته بندی موارد شکستنی به کار می‌روند مثل بشقاب‌ها، لیوان‌ها، ظروف پایه‌دار، شراب و قوطی‌ها. 
 • روزنامه باطله: برای بسته بندی موارد شکستنی، ابزارهای ریز.
 • کیت‌های ۵ تا ۱۰ خانه‌ای: محفظه‌های کیت که به میزان زیادی برای بسته بندی لیوان‌ها، ظروف پایه دار، شراب و شیشه‌های لیکور مناسب هستند. من هم‌چنین آن‌ها را برای بسته بندی مجسمه‌ها، گلدان‌ ها و قوطی ها استفاده کرده‌ام. اندازه محفظه‌های کیت‌های خود را چک کنید و آن‌ها را با جعبه‌هایی که دارید، متناسب انتخاب کنید. 
 • چسب پهن بسته بندی: آن را به میزان زیاد خریداری کنید، چون برای همه اتاق‌های خود آن را نیاز خواهید داشت. 
 • برچسب‌: دوباره آن را به میزان زیاد خریداری کنید، بنابراین می‌توانید همه خانه خود را بسته بندی کنید.

مواردی را که به طور معمول استفاده نمی‌شوند، بسته بندی کنید

اولین راه جمع کردن آشپزخانه در اسباب کشی بسته بندی است. با بسته بندی مواردی آغاز کنید که در کابینت‌ ها و کشوهای شما وجود دارند که آن‌ها را به صورت روزانه مصرف نمی‌کنید. این می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • گلدان‌ها، کریستال‌ها
 • محفظه‌های بسته‌بندی مواد غذایی
 • کاسه‌های مختلف 
 • سینی‌های شیرینی پزی، ماهی تابه‌های پخت کیک
 • ابزارهای کوچک مثل مخلوط‌کن، همزن و غیره
 • کتاب‌های آشپزی
 • حوله‌های شست شوی اضافی، اسکاچ‌ها و روکش‌های فر
 • ابزارهای خاص مثل انبرهای باربیکیو، گوشت کوب، مقاله و کفگیر.
 • بشقاب‌های مربوط به رخدادهای خاص مثل بشقاب‌های مهمانی، ظرف‌های ادویه، محفظه‌های شکر و خامه و غیره.
 • تصاویر و دیوار آویزها

کشوها و قفسه‌ها

با شلوغ‌‌ترین کشو آغاز کنید. از موارد اضافه یا مواردی که مدت طولانی بدون استفاده بوده‌اند، خلاص شوید. قانون انگشت شصت: اگر آن را در ۶ ماه گذشته استفاده نکرده‌اید، آن را جا‌به‌جا نکنید. کشو را به صورت کامل بسته بندی کنید و فقط یک دست وسیله را برای هر فرد از اعضای خانواده باقی بگذارید. این دست‌ها در جعبه موارد ضروری نگهداری خواهند شد.

اگر هنوز نیاز دارید که کتاب‌های آشپزی خود را بسته بندی کنید، آن را همین الان انجام دهید. به خاطر داشته باشید که کتاب‌ها را به صورت مسطح بسته بندی کنید تا از خم شدن ستون فقرات جلوگیری کنید. کتاب‌ها را در بسته‌هایی براساس ارجحیت قرار دهید: کتاب‌هایی را که بیشتر استفاده می‌کنید، در بالا قرار دهید. اگر کتابی وجود دارد که تمایل دارید آن را در جعبه ضروریات خود قرار دهید، آن را کنار بگذارید. فقط مطمئن شوید که یک کتاب را کنار گذاشته اید. جعبه ضروریات شما باید فقط دارای مواردی باشد که ضروری‌ترین موارد هستند. 

بشقاب‌ها

جعبه‌های حاوی شیشه‌ها و ظروف پایه‌دار را  در کنار هم قرار دهید. برای این مرحله وقت صرف کنید و تلاش کنید که این موارد را به خوبی در کنار هم قرار دهید. هم چنین زمانی را صرف کنید تا بشقاب‌ها وکاسه‌ها و هر گونه خرده ریز را بسته بندی کنید. 

قابلمه‌ها و ماهی تابه‌ها

حداقل یک قابلمه همه کاره را در جعبه ضروریات خود قرار دهید. بقیه را بسته بندی کنید، که شامل درها و قوری هاست. 

وسایل آشپزخانه

وسایل آشپزخانه بهتر است الان بسته بندی نشوند و فقط مواردی را نگه دارید که می خواهید آن را انتقال دهید. با ادویه‌ها آغاز کنید و سپس به سراغ موارد بزرگ‌تر بروید. کالاهای کنسروی ارزش جا‌به‌جا کردن ندارند مگر اینکه خودتان آن‌ها را جابه‌جا کنید. دوباره، هر مورد را ارزیابی کنید و بررسی کنید که آیا ارزش جابه‌جا کردن دارد یا خیر. هر بسته غذایی باز  شده را دور بریزید و از همه موارد قابل فساد خلاص شوید که شامل مواد غذایی در فریزر است، مگر اینکه آن‌ها را به زودی منتقل کنید.

ابزارها را آماده کنید

مطمئن شوید که شما ابزارهای بزرگ را برای جابه‌جایی به دقت آماده کرده‌اید. این بهتر است ۲۴ ساعت قبل انجام شود. آماده سازی ناکامل می‌تواند منجر به نشت گاز، اجزای شکسته و ابزارهایی شود که کار نمی‌کنند. دستورالعمل‌ها را بخوانید و اگر اطمینان ندارید که چگونه آن‌ها را آماده کنید، از یک متخصص کمک بگیرید.

چگونه گنجه‌ها، کابینت‌ها و کمدها را آماده کنید، بسته بندی کنید و آن‌ها را جابه‌جا کنید

اگر در حال اسباب کشی از خانه‌ای هستید و یک کمد یا گنجه دارید که ناچارید آن را جا‌به‌جا کنید، باید بدانید که این قطعات سنگین و نامناسب هستند و جابه‌جا کردن آن‌ها دشوار است. از این راهنما استفاده کنید تا به شما کمک کند، گنجه‌های خود را برای ماشین‌های حمل بار آماده کنید یا آن را خودتان انتقال دهید. 

به چه چیزی نیاز دارید؟ 

از فضا استفاده کنید تا سایر وسایل را جا‌به‌جا کنید

گنجه‌ها و کابینت‌ها، فضای بیشتری دارند تا پارچه‌های کتانی و بالشتک‌ها را در خود جای دهند، مادامی که شما همه اجزای آن را کنار گذاشته‌اید. 

این می‌تواند به عنوان یک محافظ عمل کند و یک فضای مناسب را ایجاد کند که موارد نرم و حجیم را در بر بگیرد، مثل کوسن‌های مبل و راحتی‌ها. آن‌ها به شیوه‌ای مناسب تنظیم می‌شوند و شما هرگز نیاز ندارید که به خاطر بیاورید که کجا آن‌ها را قرار داده‌اید. 

چیزها را پاکسازی کنید

هر چیزی را از درون پاک کنید. همه موارد شل را به صورت جداگانه بسته بندی کنید مثل قفسه‌ها، اگر آن‌ها به صورت دائمی درون کابینت‌ها قرار نگرفته باشند. قفسه‌های جدا نشده به راحتی می‌توانند سبب آسیب به ساختار یا سایر اجزایی شوند که حمل و نقل آن‌ها را انجام می‌دهند یا در هنگام تحویل بار آسیب ایجاد می‌کنند.

بازکردن درها (اگر آن‌ها ممکن است شکسته شوند)

در حال حاضر، بعضی از مردم ممکن است بخواهند که درها را باز کنند. اگر کابینت یا قفسه‌ها در داشته باشند، به ویژه اگر آن‌ها شیشه‌ای باشند یا به هر طریقی حساس باشند، در محل اتصال به لولاها خراش ایجاد می‌کنند، مطمئن باشید که این اجزا را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید که می‌تواند درون یا در پشت کابینت متصل شود. 

کشوها را رها کنید (اگر برای جابه‌جا شدن خیلی سنگین هستند)

اگر گنجه‌ها، کشوهایی دارند، نیازی ندارید که آن‌ها را کنار بگذارید مگر اینکه فکر کنید که در طی جا‌به‌جا کردن، ممکن است شل شوند یا وزن زیادی را به هر واحد جا‌به‌جایی تحمیل ‌کنند. 

اگر کشوهایی داشته باشید، می‌توانید بعضی از موارد را درون آن‌ها قرار دهید، اگر خیلی سنگین نشوند، یا مواردی که درون آن‌ها قرار گرفته‌اند، شکستنی نباشند. مطمئن شوید که شما یک بالشت، حوله یا پتو را درون کشو قرار داده‌اید تا موارد شل را از حرکت به اطراف حفظ کنید. 

مطمئن شوید که کشوها و درها به خوبی محکم شده‌اند

اگر شما درها و کشوها را باز نمی‌کنید، مطمئن شوید که حمل کننده آن‌ها از این موضوع اطلاع دارد، بنابراین آن ها می‌توانند تعیین کنند که آیا آن قدر سنگین است که نیاز به تجهیزات اختصاصی دارند. 

درها و کشوها را به صورت بسته، نوار بندی نکنید. نوار برای سطح چوب بسیار سخت است و غیر ممکن است که از چوب جدا شود بدون اینکه ردی از خود به جا بگذارد.

اگر درها و کشوها را کنار نمی‌گذارید، تلاش کنید که آن‌ها را ببندید یا اگر امکان دارد آن‌ها را قفل کنید. هم‌چنین، مطمئن شوید که حمل و نقل کننده شما از گنجه‌های شما با استفاده از پوشش‌های متحرک محافظت می‌کند، بنابراین می‌توانند به صورت دقیق پوشانده شوند و در برابر ضربه و شکستگی ایمن هستند. اگر خودتان آن را جا‌به‌جا می‌کنید، می‌توانید پوشش‌های ضربه گیر را از یک فروشگاه اسباب کشی یا از فروشگاه های ابزار اداری خریداری کنید.

حال اگر جدا کردیم چه کنیم؟

اگر درها یا کشوها را  کنار می‌گذارید، مطمئن شوید که به خوبی پوشش داده شده‌اند و از آن ها محافظت می‌شود. درها را در پوشش‌های ضربه گیر اسباب یا پتوهای کهنه بپوشانید. اگر درها شیشه‌ای هستند، از یک جعبه آینه استفاده کنید و درها را به گونه‌ای بسته بندی کنید که گویی یک اثر هنری یا یک آینه است. 

برای اندازه‌های بزرگتر، ضربه گیر مبل یا پتو در اطراف هر بخش بپیچید. نوار‌های پوشش دهنده یا ریسمان چند لایه می‌تواند آن‌ها را در محل نگه دارد.

مواردی را که از درون  کابینت کنار گذاشته می‌شوند، درون یک جعبه قرار دهید و آن را به دقت برچسب بزنید که به نام محتویات کابینت شناخته می‌شوند. این می‌تواند بازکردن آن‌ها را آسان‌تر کند و تعیین اینکه اجزای آن‌ها کجا قرار گرفته اند را آسان‌تر کند و راهنماهایی را برای کاربر فراهم می‌کنند برای زمانی که شما نیاز دارید که سیستم استریو را دوباره راه اندازی کنید. 

از ابزارهای مناسب برای جا به جایی آن استفاده کنید

اگر شما خودتان آن را جابه‌جا می‌کنید، باید از یک قرقره متحرک استفاده کنید تا مطمئن شوید که می‌توانید گنجه را بدون آسیب جا به جا کنید.

از طناب یا بندهای نایلونی استفاده کنید تا گنجه را درون قرقره‌ها ایمن کند و آن را به درستی نگه دارد. اگر افراد کافی داشته باشید که به شما کمک کنند، ممکن است قادر باشید که از پس بلند کردن آن بر آیید، بدون اینکه نیاز قرقره داشته باشید.

نکات بیشتر

برای مبلمان از نوار استفاده نکنید. حتی نوارهای پوششی هم ردی باقی می‌گذارند و اگر آن‌ها را بین نواحی آب و هوایی مختلفی جابه‌جا کنید، این می‌تواند سبب شود که نوار خشک شود، و می‌تواند یک اثر دائمی را بر گنجه مورد علاقه شما باقی بگذارد. 

پ‌ن: راه جمع کردن آشپزخانه در اسباب کشی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس