نکاتی برای بسته بندی مبل

اگر می‌خواهید بسته بندی مبل برای اسباب کشی را انجام دهید، باید بدانید که این کار دارای نکات مختلف و تخصصی می‌باشد. انجام این کار سخت نیست و می‌توانید در کمترین مراحل آن را انجام دهید. اما این نکات می‌توانند کیفیت بسته بندی را افزایش داده و بیشتر از مبل در برابر آسیب محافظت کنند. مهم‌ترین نکاتی برای بسته بندی مبل عبارتند از:

قبل از بسته بندی مبل را تمیز نمایید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در رابطه با بسته بندی مبل برای اسباب کشی وجود دارد تمیزکردن مبل قبل از بسته‌بندی می‌باشد. اگر می‌خواهید مبلمان خود را برای جابجایی و اسباب کشی بسته بندی کنید بهتر است از قبل آن را به طور کامل تمیز کرده باشید. تمیزکردن مبل می‌تواند گردوغبار و آشغال‌هایی که حین جابجایی روی مبل نشسته‌اند را پاک کند. از طرف دیگر این‌گونه پس از ورود این مبل‌ها به خانه جدید شما باعث کثیف‌شدن محیط نمی‌شوند.

ابعاد مبل را اندازه‌گیری کنید

قبل از انجام بسته بندی مبل برای اسباب کشی توسط کارگر تخلیه بار باید ابعاد مبل را اندازه‌گیری کنید. این کار باید در اولین مرحله انجام شود؛ اما اهمیت آن به چه دلیلی است؟ شما برای بسته بندی مبل نیازمند نایلون‌های حباب‌دار یا سلفون‌های مخصوصی هستید.

در چنین صورتی باید بدانید که چه مقدار از این متریال‌ها را برای بسته بندی نیاز دارید. به همین دلیل باید قبل از خرید متریال‌های بسته بندی ابتدا مبلمان خود را اندازه‌گیری کنید تا بدانید به چه مقدار نایلون یا سلفون برای بسته بندی نیاز دارید.

مسیر جابجایی مبلمان را از قبل مشخص نمایید

نکته مهمی که می‌تواند کیفیت جابجایی مبلمان شما را بیشتر کرده و آن را ساده‌تر کند مشخص‌کردن مسیر جابجایی است. مبل‌ها اندازه ‌بزرگی دارند و این امر نیز باعث شده جابجایی آن‌ها در منزل کمی سخت باشد. به همین دلیل بهتر است وسایلی که در مسیر جابجایی مبل هستند را از سر راه برداشته و راهی را برای این کار باز کنید. این گونه به‌راحتی مبل از محیط شلوغ خانه خارج شده و دردسری برای شما ایجاد نخواهد کرد. به همین دلیل این مورد را می‌توان یکی از مهم‌ترین نکات بسته بندی مبل برای اسباب کشی دانست.

اعضای جداشدنی را از مبل جدا کنید

مبل‌ها مدل‌های مختلفی دارند که برخی از آن‌ها دارای قطعات جداشدنی هستند. علاوه بر بالشت‌ها و کوسن‌ها، در برخی از مدل‌ها می‌توان دیگر بخش‌های مبل را جداسازی کرد. اگر مبل شما بدین صورت است بهترین کار این می‌باشد که قبل از هر کاری این قطعات را جدا کنید تا جابجایی مبل کار راحت‌تری شود.

جداکردن بالشت‌ها و کوسن‌ها از مبل علاوه بر کمتر کردن فضای آن باعث می‌شود تا راحت‌تر و سریع‌تر قابلیت جابجایی آن را داشته باشید. پس از جداکردن بالشت ها حتماً آن‌ها را درون کیسه یا پتو قرار دهید تا گردوغبار روی آنها ننشیند.

از سلفون یا نایلون‌های حباب‌دار ضخیم استفاده نمایید

در بخش‌های قبلی اشاره کردیم که بهتر است مبل‌ها را با کمک سلفون و نایلون بسته بندی کنید. جهت بسته بندی مبل برای اسباب کشی باید از نایلون‌های حباب‌دار یا سلفون‌های ضخیم استفاده کنید تا میزان آسیب‌پذیری مبل را به بهترین شکل ممکن کاهش دهید. تاج، دسته‌ها، پایه‌ها و دیگر بخش‌های مبل نسبت به ضربه حساسیت بالایی دارند و این موضوع نیز موجب شده تا محافظت از آن‌ها در برابر ضربه بسیار مهم باشد.

سخن پایانی

در این مقاله هر چیزی که در رابطه با بسته بندی مبل برای اسباب کشی نیاز داشتید را با هم بررسی کردیم. همچنین شما دوستان عزیز می‌توانید برای بسته بندی صحیح و جابجایی حرفه‌ای مبلمان منزل خود در اسباب کشی از تکنسین‌های باربری نیکا پک که یکی از حرفه‌ای‌ترین شرکت‌های باربری در تهران می‌باشد کمک بگیرید.

مبل‌ها از مهم‌ترین ابزار و وسایلی هستند که در هر خانه‌ای وجود دارند. جابجایی مبل در اسباب کشی معمولاً یکی از کارهای چالش‌برانگیز است. این امر به دلیل وزن بالا و اندازه ‌بزرگ و عریض مبل‌ها می‌باشد. اما راه‌حل چیست؟ بهترین راه‌حل برای این کار بسته بندی مبل برای اسباب کشی است؛ در صورتی که مبل‌ها را بسته بندی کنید آن‌ها را در برابر ضربه و آسیب‌های احتمالی مقاوم کرده‌اید.

پ‌ن: نکاتی برای بسته بندی مبل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس